Režissöör Lauri Lagle valmimisjärgus mängufilm “Portugal” sai üheks maailma tugevaimaks loetaval filmifestivalil peapreemia filmitööstuse programmis Esmapilk (First Look). Preemiaga kaasneb toetus filmi lõpetamiseks järeltootmise teenuse näol.

Koomiliste sugemetega seikluslik armastuslugu on näitleja ja teatrilavastaja Lauri Lagle esimene täispikk mängufilm, mille peaosalisi kehastavad näitlejad Mirtel Pohla ja Margus Prangel. Filmi produtsendid on Tiina Savi ja Ivo Felt, “Portugali” toodab filmistuudio Allfilm. Film jõuab Eesti kinodesse 2018. aasta veebruaris.

“Antud uudise puhul on põhjust topelt rõõmustada – kõigepealt sellepärast, et auväärne žürii on tihedas konkurentsis filmi välja valinud ning ka selle üle, et tugi filmi järeltootmisele võimaldab filmi paremaks lihvida,” ütlesid filmi produtsendid.

Naise ja mehe vahelisele suhtele keskenduv armastuse teekond on mänguline, muhe, läbinisti inimlik, täis eksimise ja uuesti alustamise võimalusi ning värvikaid karaktereid, kellel kõigil on üks eesmärk – leida õnn. Lugu puudutab armastuse erinevaid faase ning lahkab paradoksi, kuidas armastada inimest sellena, kes ta oli, ja sellena, kelleks ta saab.

Locarno filmifestival on 1946. aastast Šveitsis toimuv rahvusvaheline filmifestival, mis kuulub maailma A-kategooria filmifestivalide hulka.