Filmilevitaja LevelK võttis pardale Eesti kandidaadi parimale võõrkeelsele Oscarile. Ove Mustingu debüütmängufilmi on kodumaistes kinodes vaadanud praeguseks juba 108 329 kinokülastajat. Lisaks tavakinodele on mängufilmi “Kalev” võimalik näha ka Pimedate Ööde Filmifestivalil Balti Filmide võistlusprogrammis.

LevelK on üks tunnustatumaid rahvusvahelisi filmi levifirmasid, mis levitab linateoseid nii tavapärases kinovõrgus, kuid ka erinevatel digitaal- ja teleplatvormidel. Filmilevitaja LevelK kataloog koosneb nii inglise kui muukeelsetest filmidest, millel on originaalne sisu, rahvusvaheline festivali- ning levipotentsiaal.

“LevelK on tuntud oma nõudliku maitse poolest – meil on väga hea meel, et nad näevad “Kalevis” rahvusvahelist potentsiaali. Eriliselt tänulikud oleme Eesti kinopubliku sooja vastuvõtu üle. Filmi on võimalik endiselt näha suurel ekraanil – loodetavasti leiavad võimalikult paljud veel tee kinno,” ütles filmi peaprodutsent Pille Rünk.

Mängufilm “Kalev” on lisaks kodumaisele kinomenule hästi vastu võetud rahvusvahelistel filmifestivalidel. Filmi rahvusvaheline esilinastus toimus Varssavi festivalil, mis on üks tunnustatud ja sertifitseeritud võistlusprogrammiga A-kategooria festivalidest. PÖFFi Balti Filmide võistlusprogrammi raames toimub “Kalevi” filmi kolm linastust.

Ameerika Filmi Instituut on valinud filmi oma Euroopa kino paremiku filmiprogrammi ning “Kalev” linastub detsembri alguses Washingtoni ajaloolises kinos Silver. Lisaks Washingtonile näidatakse aasta lõpus filmi ka New Yorgis Scandinavian House’is, mille programm koosneb parimale võõrkeelsele Oscarile kandideerivatest Skandinaavia ja Balti filmidest ning võimaldab Ameerika Filmiakadeemia liikmetel tutvuda selle aasta kandidaatidega.

“Kalev” on lugu legendaarse korvpallimeeskonna pingelisest teekonnast laguneva Nõukogude Liidu viimastel meistrivõistlustel. Mängufilmi tootsid Allfilm ja Ugri Film, levitab Hea Film.

Lisainfo Level K kohta: https://www.levelk.dk/films/kalev-9675

Lisainfo AFI linastuste kohta: https://silver.afi.com/Browsing/Movies/Details/f-0100003742

Lisainfo SH linastuse kohta:  https://www.scandinaviahouse.org/event/films/

Lisainfo Balti võistlusprogrammi kohta: https://poff.ee/film/kalev/

Lisainfo filmi kohta: https://allfilm.ee/et/projektid/kalev/