"Kõik muusikud on kaabakad" 2012
muusikud-1

Kõik muusikud on kaabakad

Režissöör Heleri Saariku esimene täispikk mängufilm “Kõik muusikud on kaabakad” on visuaalne armastuskiri muusikale. Oma kaunimates unistustes on linateose peategelane Leila (Riina Maidre) särav laulja, tegelikkus on aga see, et kogu ta energia ja anne kulub hingenärivate suhete, meelemürkide ja glamuurse poosetamise peale.

Heleri Saarik tõmbab reeglitele vee peale. Filmikunsti võimalustega mängides viib ta vaataja kõhedasse universumisse, kus piir tegelikkuse ja illusoonide vahel on õhkõrn. See on maailm, mis tuttav kõigile neile, kes ühel hetkel oma elus on pidanud täiskasvanuks saama ja endale tunnistama, et unistamisest üksi ei piisa. Ja kes sellest hoolimata valivad unistamise.

Leila ettearvamatute käikudega poissi mängib Nero Urke, loomingulises ummikseisus produtsenti Jarek Kasar. Kõrvalosades astub üles terve rida Eesti noore põlvkonna muusikuid nagu Mihkel Kõrvits, Lotte Jürjendal, Helina Risti, Andres Lõo jt.

Filmi ühelt poolt uneleva ja teisalt robustselt realistliku operaatoritöö tegi Erik Põllumaa. Tegelasi ümbritseva secondhand paradiisi lõi kunstnik Kristina Lõuk. Psühhedeelse glamuuri radadel seiklesid kostüümikunstnikud Helina Risti ja Lotte Jürjendal. Filmi produtsendiks on “Seenelkäigu” vaatajateni toonud Piret Tibbo-Hudgins.

Film on otsast otsani täis head eesti muusikat. Linateosele on muusika kirjutanud helilooja Tõnis Leemets, lisaks kuuleb lugusid Jarek Kasarilt, Riina Maidrelt, Andres Lõolt, Tehnoloogiliselt Päikeselt, Sequoia 7-lt jne.

Režissöör & stsenarist:
Heleri Saarik
Operaator:
Erik Põllumaa
Art Director:
Kristina Lõuk
Kunstnik:
Jaak Ollino
Produtsent:
Piret Tibbo-Hudgins
Osades:
Riina Maidre, Nero Urke, Helina Risti, Lotte Jürjendal, Jarek Kasar
Mängufilm / 90 min / HD / 1:1,85 / 5.1
Esilinastus oktoober, 2012
muusikud-2
"Kõik muusikud on kaabakad" 2012