"Biwa järve 8 nägu" 2023
8_Views_of_Lake_Biwa_still1

Biwa järve 8 nägu

  • tootmises

8 Jaapani kunstitraditsioonist pärit järvevaadet, mis on tõlgitud Peipsi äärsete vanausuliste kalurite ja nende laste tänaste igatsuste ning ihade keelde.

“8 vaadet” on ida kunstitraditsioon, kus ühte paika (Jaapanis ennekõike Biwa järve ümbrust) kirjeldatakse läbi kaheksa motiivi, mille seas on ehapuna, lumi, õhtul koju pöörduvad purjekad, vihm, sügiskuu, templikell, tuuleiil, metshanede äralend. Need motiivid raamivad kaheksat omavahel põimuvat traagilist armastuslugu, mille keskkonnaks on kaasaegsed vene vanaausuliste kalurikülad Eesti-Vene asustuse ja kultuuride piirimail Peipsi järve ääres. Jaapani animismist pärit kõige elava ja elutu hingestamine, shunga erootika ja alandlik palvekeel sulab kokku väikese kogukonna spirituaalseks ja maagiliseks maailmaks, kus veel usutakse, et ollakse kõiksusega seotud.

Režissöör:
Marko Raat
Produtsendid:
Ivo Felt, Dora Nedeczky, Mark Lwoff, Misha Jaari
Kaastootja:
Bufo
Osatäitjad:
Elina Masing, Tiina Tauraite, Jan Uuspõld, Hendrik Toompere, Kärt Kokkota, Meelis Rämmeld, Peeter Tammearu, Simeoni Sundja, Liina Tennosaar, Jüri Vlassov, Toomas Saarepera, Maarja Jakobson, Jarmo Reha, Tommi Korpela
"Biwa järve 8 nägu" 2023