"Portugal" 2018
portugal_koridor_2560x1440

Portugal

“Portugal” on sügav ja sume nagu suveöö, see on füüsiline kulg ja vaimne rännak, mille sihtmärgiks ei ole vaid geograafiline punkt maakaardil.

Karina ja Martin on vabaabielus elavad lapsevanemad, kelle omavahelises armastuses pole põhjust kahelda. Aga kui hing ihkab midagi veel, mingit seletamatut kõdi, saavad alguse sündmused, kus miski pole enam endine. See on lugu suurest igatsusest millegi järele, mida ei ole veel tundnud või mida võib-olla isegi ei eksisteeri.

Järgides oma sisemist tungi algab otsingute teekond, mis on mänguline, muhe, läbinisti inimlik, täis eksimise ja uuesti alustamise võimalusi ning värvikaid karaktereid, kes kõik on teel ja kel kõigil on üks eesmärk – leida õnn.

“Portugal” vaatleb tänapäeva inimest, kelle tasakaalupunkt on paigast nihkunud. Kelle isklikku ruumi on kogunenud kõike rohkem kui mahub.

Kergelt koomiliste sugemetega seikluslik draama on tunnustatud näitleja ja teatrilavastaja Lauri Lagle esimene täispikk mängufilm, mille peaosalisi kehastavad näitlejad Mirtel Pohla ja Margus Prangel.

Kinodes alates 13. aprillist

Režissöör & stsenarist:
Lauri Lagle
Operaator:
Erik Põllumaa
Kunstnik:
Kamilla Kase
Kostüümikunstnik:
Liis Plato
Grimmikunstnik:
Liisi Roht
Monteerijad:
Liis Nimik, Hendrik Mägar
Helilooja:
Taavi Kerikmäe
Helirežissöör:
Nikita Shiskov, Tanel Kadalipp
Produtsendid:
Ivo Felt, Tiina Savi
Rahvusvaheline levitaja:
TVCO
Osades:
Mirtel Pohla, Margus Prangel, Elmo Nüganen, Taavi Eelmaa, Jarmo Reha, Anne Türnpu, Helena-Merzin Tamm, Meelis Rämmeld, Eva Koldits, Inga Salurand, Gert Raudsep, Jörgen Liik, Volli Käro, Lauri Kaldoja, Jaan Rekkor
Mängufilm / 110 min / DCP / 2.35:1 / 5.1
Esilinastus 12. aprill, 2018
pt_on-the-road

“Portugal” festivalid:

  • Locarno International Film Festival 2017, Switzerland
    • Top First Look Prize
  • Tallinn Black Nights Film Festival 2018, Estonia
"Portugal" 2018