"Maastik mitme kuuga" 2014
landscape-2
Mai
landscape-5

Maastik mitme kuuga

  • landscape-fests-1

“Maastik mitme kuuga” portreteerib hullumise-eelset plahvatuslikku seisundit, kus inimene ei leia enam vahendeid eluga kontakti saamiseks. Film ei ole aga sugugi muserdav, vaid pakub oma absurdsete olukordade, reaalsushälvete ja ootamatute üleminekutega ka koomilisi äratundmisi.

“Maastik mitme kuuga” on draama keskealisest mehest, kes elab pealtnäha tavalist elu oma naise ja lastega. Tegelikult on nende suhe tupikus, aga parem kooselu illusoorsed dekoratsioonid kui vabalangemine tühjusesse. Mees tõmbleb ringi kõigi endiste ja praeguste suhete vahel, teadmata täpselt, mida nendega peale hakata. Piiripeal elu hakkab mehe närvisüsteemi üle koormama, tegelik reaalsus ja unenäoline reaalsus sulavad kokku, järjest raskem on vahet teha, mis tegelik ja mis on luul.

Filmi lavastajaks on tunnustatud kunstnik Jaan Toomik, kes tegeleb oma esimeses täispikas mängufilmis samade küsimustega, mis on teda ka haaranud kogu tema kunstnikukarjääri vältel: need on surma ja seksuaalsuse teemad, kehalised moondumised, reaalse ja unenäolise vahekorrad, inimese põhihirmud, võõrandumine maailmast ja iseendast.

Režissöör ja stsenarist:
Jaan Toomik
Operaator:
Mart Taniel
Kunstnik:
Pille Jänes
Kostüümikunstnik:
Maiu Rõõmus
Grimmikunstnik:
Tiina Leesik
Produtsent:
Ivo Felt
Osades:
Hendrik Toompere, Jaanika Juhanson, Maria Avdjuško ja Garmen Tabor
Mängufilm / 76 min. / 1.85:1 / DCP / 5.1
Esilinastus oktoober, 2014
landscape-3

“Maastik mitme kuuga” festivalid:

  • Black Nights Film Festival
  • International Film Festival Rotterdam
    • – Films in Signals: Really? Really
  • Pune International Film Festival 2016, India
"Maastik mitme kuuga" 2014
landscape-2
Mai