Lühifilmi “Mai” on saatnud rahvusvaheline huvi – tänase seisuga on film valitud juba 15le filmi festivalile, nende hulgas Leedsi FFi, Stockholmi IFF Junior programmi ja Lübecki Nordic Film Daysile. Sel kevadel reisib film ka Brüsseli FFil, River Film Festivalil Padovas ja 30º Festorial Portugalis.

Lisaks sellele on lühifilmil käisil ka tuur 13 erinevas kinos Lätis koos teiste 2annas festivali poolt valitud filmiga. 2annas festivalil produtsendi Agnese Logina sõnul tihti on publiku reaktsioon filmile tihti väga tugev, kuna tegu on teemaga, mis puudutab suurt osa vaatajaskonnast.

Lühifilm räägib loo Maist, kes leiab end hilisõhtul viimases liinibussist üksi koos kahe narkomaaniga, kellest ühe seisund pidevalt halvemaks muutub. Suutmata võita bussijuhi ja lisandunud reisikaaslaste tähelepanu, otsustab ta olukorda ise sekkuda.

“Mai” režissöör on Maria Reinup, operator Ivar Taim ja produtsent Evelin Soosaar-Penttilä. Film linastus jaanuaris 2014 lühifilmide kasseti “Mitte keegi peale sinu” raames kinodes üle terve Eesti ja jõuab vaatajateni aasta teises pooles TV3 vahendusel. Filmi tootis filmistuudio Allfilm ning filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ning Balti Filmi ja Meediakool.