Laulupeoks valmis James ja Maureen Tusty dokumentaalfilmi “Üheshingamine” DVD versioon, mida on võimalik soetada poodidest ja laulupeolt.

Film räägib laulupeost ja selle tähendusest läbi kahe dirigendi ja sõbra – ameeriklase Bob Geary ja eestlase Aarne Saluveeri – silmade. Bob Geary Piedmonti noortekoor saabub 2009. aasta laulupeole Californiast. Tegemist on kollektiiviga, kes teab Eestist õige vähe ja esindab teatud laadi “kultuuride kokkupõrget”. See koor tuleb üritusele teadmisega, et osaleb “suurel kontserdil”, ning lahkub tõdemusega, et laulupeo ajalooline ja tundmuslik mõju on midagi märksa enamat kui oodatud. Laiemalt võttes kajastab film 2009. aasta laulupidu ning tutvustab ürituse dünaamilist kujunemislugu ajaloo kontekstis.

Filmi autorite James Tusty ja Maureen Castle Tusty eelmine film “Laulev revolutsioon” kogus Eesti kinodes rekordilised 19 000 vaatajat ning linastus 140 linna kinodes üle Põhja-Ameerika. Filmist kirjutati ja kõneldi kümnetes Ameerika ajalehtedes, ajakirjades, raadios, televisioonis ja internetimeedias.

“Üheshingamine” astub “Laulev revolutsioon” sammu edasi. See film tutvustab maailmale meie olulisimat kultuurisündmust, mis mõneski mõttes määratleb Eesti rahvuse narratiivi. Koorilaul on saavutanud meie ühisloos suurema tähenduse kui pelgalt kultuuriline eneseväljendamine. See on muutunud kultuurilise identiteedi põhiosaks, mille abil on kujundatud ajalugu juba enam kui sajandi vältel.

Üheshingamine Dokumentaalfilm 55 min, HD 16:9, stereo

Sky Films & Northern Lights Productions koostöös Allfilmiga
Autorid: James Tusty, Maureen Castle Tusty
Režissöörid: Maureen Castle Tusty, Bestor Cram, Mike Majoros
Produtsendid: Bestor Cram, Maureen Castle Tusty, James Tusty, Piret Tibbo-Hudgins
Monteerijad: Mike Majoros, Andrew Kukura
Operaator: Jesse Beecher
Kaameraoperaatorid: Rein Kotov, Bestor Cram
Helirežissöör: Michael Majoros
Helioperaatorid: Philip Perkins, Rasmus Nurk, Kristian Miilen, Johanna Trass

Täiendav info: Ivo Felt, +372 5176393, ivo@allfilm.ee