Eesti-Gruusia koostööfilmi “Mandariinid” DVD jõudis kaupluste lettidele. Film on eesti, vene ja inglisekeelsete subtiitritega. DVDlt leiab lisaks filmile esmakordselt ka lühifilmi “Mandariinide” tegemisest ning treileri ja meelitajad.

“Mandariinid” on endiselt ka kinode ekraanidel, Eestis on filmi vaadanud üle 30 000 kinokülastaja. Gruusias on film purustanud kõik iseseisvusaja vaatajarekordid. Lisaks publikumenule on film saanud märkimisväärseid tunnustusi rahvusvahelistel filmifestivalidel:

– PÖFF – parim Eesti film; FICC žürii auhind;

– Varssavi filmifestival – parim režissöör; publiku lemmik;

– Mannheim-Heidelbergi rahvusvaheline filmifestival – žürii eripreemia; publiku lemmik;

– Thbilisi rahvusvaheline filmifestival – parim režii;

– Kerala rahvusvaheline filmifestival – ametlik programm, festivali avafilm.

 

Mängufilmi «Mandariinid» tegevus toimub 1992. aastal Abhaasias. Abhaasid sõdivad, et Gruusiast lahku lüüa. Põline eestlaste küla maalilises paigas mägede ja mere vahel on tühjaks jäänud, sõja lähenedes on eestlased oma ajaloolisele kodumaale tagasi pöördunud.

Külla on elama jäänud vaid Ivo (Lembit Ulfsak) ja tema naaber, mandariini-istanduse omanik Markus (Elmo Nüganen). Ka Markus kavatseb Eestisse sõita, aga alles pärast seda, kui mandariinisaak on korjatud. Sõda jõuab külani, toimub grusiinide ja abhaaside verine lahing.

Ivo ja Markus leiavad lahingupaigalt ühe ellujäänu – abhaaslase Ahmedi, kelle Ivo enda juurde koju paranema viib. Öösel hukkunuid mattes avastab Markus, et ka üks grusiin on elus, kuigi raskelt haavatud. Ka tema viiakse Ivo juurde. Nii satuvad ühe katuse alla kahe vastasleeri võitlejad ja lugu algab.

 

Osades Lembit Ulfsak, Elmo Nüganen, Giorgi Nakhashidze, Mikhail Meskhi ja Raivo Trass

Stsenarist ja režissöör Zaza Urushadze

Operaator Rein Kotov E.S.C.

Kunstnik Thea Telia

Kostüümikunstnik Simon Machabeli

Grimmikunstnik Tiina Leesik

Monteerija Alexander Kuranov

Helirežissöörid Harmo Kallaste ja Ivo Felt

Helilooja Niaz Diasamidze

Produtsendid Ivo Felt ja Zaza Urushadze

 

Allfilm ja Cinema24 2013

 

Lisainfo:

Madis Tüür: 56911224, madis@allfilm.ee