Aastalõpp on lähedal ja käes on aeg möödunud aasta kokku võtta. 

Aasta 2013 oli Allfilmile üks äärmiselt põnev ja positiivsete emotsioonide rohke aasta. Oleme piiritult tänulikud kõigile neile, kes 2013. aastal meiega olid – meie loovinimesed, nagu me neid hellitavalt kutsume, toetajad, koostööpartnerid ja loomulikud kõik filmisõbrad.

Loodame, et teiega koos tuleb ka 2014 sama meeleolukas, töörohke ja tulemusrikas.

Muidugi juhtus ka meil äpardusi ja võibolla ei läinud mõni asi just nii nagu salamisi soovinud olime, kuid sellest saime teie abil ainult targemaks.

Aasta alguses rõõmustas meid Toomas Hussari Seenelkäik, mis kogus kinodes 73 712 vaatajat ja  pärjati 2012 aasta  Eesti parima filmi tiitliga.

Suvel pälvis Allfilmi üks senini menukaim dokumentaalfilm – James ja Maureen Tusty  “Laulev  Revolutsioon”  – ära mainimist Briti dirigendi David Drummondi kõnes Londonis toimunud  Briti Parlamendi TEDx konverentsil. Oli äärmiselt liigutav näha seda, kuidas väikese Eesti suur sündmus on nii paljude inimeste südameid liigutanud. (Lähemalt TedX Houses of Parliament konverentsist ja David Drummondi kõnest saate lugeda siit.)

Möödunud suvel linastus samadelt autoritelt “Laulvale Revolutsioonile” järg “Üheshingamine”, mis jutustab Laulupidude ajaloost.

Sügis oma pikkade pimedate õhtutega on Eestis kujunenud tõeliseks filmihooajaks.  Allfilmi töödest jõudis sellel sügisel kinoekraanidele kaks filmi. Koostöös NO99 ja ETV-ga jõudis kinodesse dokumentaalfilm “Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha”. Dokumentaalfilm pajatab NO99 suurprojekti “Ühtne Eesti suurkogu” põnevatest telgitagustest.

Oktoobri viimasel päeval linastus eelmise aasta sügis-talvel Gruusias ülesse filmitud Eesti ja Gruusia koostöömängufilm“Mandariinid” peaosas armastatud Eesti näitleja Lembit Ulfsakiga.  Gruusia režissööri Zaza Urushadze linateost on saatnud suur edu nii festivalidel kui kinolevis. Gruusias purustas“Mandariinid” kõik nende iseseisvusaja kinokülastajate rekordid. Eestis on kinokülastajate arv ületanud 31 000. “Mandariinid” on  lisaks publikuhuvile   noppinud ka auhindu nii Varssavi, Mannheim-Heidelbergi kui ka koduse PÖFFi filmifestivalidelt. Järgmisena linastub  film Põhja-Ameerika ühe mainekaima filmifestivali Palm Springs kavas.

2013 oli Allfilmile eriline aasta ka veel selle poolest, et novembris jõudsime ühe olulise verstapostini. Nimelt sai Allfilm täisealiseks ja ettevõttel täitus 18 aastat firma loomisest. Suurt pidu me küll sellega seoses korraldada ei jõudnud, aga 18 on teadagi veel poisike – küll jõuab!

Aasta 2014 tõotab samuti tulla põnev ja toimetusterohke. Järgmise aasta alguses jõuab kinodesse lühifilmide kogumik “Mitte keegi peale sinu!”, milles on ka kaks Allfilmi lühifilmi – Maria Reinupi rahvusvahelistel festivalidel tiirutanud ja auhindu noppinud lühifilm “Mai”  ja noore režissöör-stsenaristi Ivan Pavljutškovi lühifilm “Ivanipäev”.

Eesootav kevad saab olema seda rõõmustavam,  et esilinastub Martti Helde  kauaoodatud ja erakordse filmikeelega mängufilm ”Risttuules”, mille teemaks inimsaatused ajaloo risttuulte keerises ja peaosas Laura Peterson.

Aprillis on oodata  Heini Drui dokumenttalfilmi ” Otsides valgust ” ekraanile jõudmist ja sügisel linastub Jaan Toomiku mängufilm “Maastik mitme kuuga”.

2014 jõuab vaatajateni ka põnev dokumentaalfilm“Sipelgapesa”, mis on rida lühinovelle, mis räägivad  inimestest, kes elavad ja tegutsevad hiiglaslikus garaazhikompleksis Lasnamäel.

2014 saab olema põnev aasta ka meie Nullpunkti meeskonnale.  Režissöör Mihkel Ulki taktikepi all sai sügisel ülesse filmitud Nullpunkti sarja piloot. Algava aasta esimeses pooles võttesse minev sari jõuab ETV vahendusel vaatajateni  2015 aasta alguses. Lisaks sarjale saab sügisel alguse ka Nullpunkti ristmeedia projekt, millel saate silma peal hoida Nullpunkti Facebooki lehe kaudu.

Lisaks mängu- ja dokumentaalfilmidele oleme aasta jooksul saanud teostada ka mitmeid ilusaid reklaamfilme koostöös režissööride Martti Helde, Tanel Toomi,  Andzei Matsukevitsi ja Rasmus Merivooga. Kõigil, kellel huvi, saavad meie reklaame näha siit.

Kuldseid Mune, Haamreid ega Lõvisid me veel küll võitnud ei ole, aga vast needki tulemata jää.

Kõigile filmihuvilistele, kes sellel aastal kinno meie filme vaatama ei ole jõudnud, on meil rõõmustav uudis, et alates detsembrist on ka meie viimased filmid “Mandariinid” ja“Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha” olemas nii DVD-l, kui peatselt saadaval  ka  Starmani ja Elioni filmilaenutustes.

Soovime teile kõigile ilusat aasta lõppu ja loodame, et olete meiega ka algaval aastal! 

 

Teie Allfilm