"Meeste tants"
dance-1

Meeste tants

  • arenduses

Lugu filmimehest, kes nägi ennast printsina
kellegi teise muinasjutus…

Lugu depressiivsest väikelinnast, kus on väga  kõrge suitsiidide arv ja  kuhu Euroopa suur Farmaatsiafirma on otsustanud rajada antidepressantide tehase. Sellesse linna satub loomekriisis maailmakuulus filmimees Newman, et lõpetada oma tellimustöö ühest äsjalahkunud balti-saksa juurtega ravimitööstuse suurkujust.
Kuulsa filmimehe  talendi austaja ja  ennast ise giidiks pakkunud  kohalik filmigeenius Eduard viib  Newmani  merele rajatud mudakaevandusse. See on tehase tõeline süda, koht  kus kaevandatakse toodanguks vajaminevat  toorainet. Seal teeb kohalik meestekamp oma rasket kaevuritööd. Lähemal vaatlusel selgub hämmastav tõsiasi; mehi on täpselt seitse ja nende juures varjab ennast  kaunitar Annika, neiu kellele politseiülem on halastanud ja saatnud ta kaevandusse meeste juurde peitu. Niisiis kukub  Newmanile  ootamatult sülle  võimas  idee– kaasaegne muinasjutt keset karmi tööstuskeskkonda. Filmimeest  inspireerib olukord sedavõrd, et ta otsustab: sellest leiust peab saama tema järgmine film – esimene tõeline autorifilm pärast pikka loomingulist kriisi!

Režissöör:
Roman Baskin
Stsenaristid:
Toomas Kall, Roman Baskin
Operaator:
Rein Kotov
Produtsent:
Pille Rünk
Osades:
Inga Salurand, Merle Palmiste, Mait Malmsten, Raivo E. Tamm, Rain Tolk, Tõnu Kark, Jan Uuspõld, Marko Matvere, Kaspar Velberg, Indrek Taalmaa
Mängufilm / 96 min
dance-3
"Meeste tants"